Pembe ile Sarı Yan Yana Nasıl Olur?


Sarının güneş ile üzerimizde yarattığı kalıcı şefkat ve iç ısıtan enerjisi, romantizmin ve sevginin rengi pembe ile bir araya gelmek için ara bir renk istiyor.

Resimde gördüğünüz gibi, pufun ayaklarındaki vernikli ağacın baskın sarımsı rengi de dahil olmak üzere, sarı tarçın tonuna doğru kaçmış. Ekrunun ve kahverenginin de sakinleştirici elektiriği ile pembe öyle güzel misafir edilmiş ki.. Çok hoş, sıcak ve oturulası bir oda olmuş. Duvardaki pembe ve yeşilin bir arada olduğu soyut tablonun hemen altındaki, fazlası ile sarı renk hakim diğer tablo birbirileri ile uyumlu. Pembe mumlar ve sarı çiçekler, aksesuarları paylaşmışlar. Raflardaki pembe kutu ve abajurun sarı başlığı da son derece güzel olmuş.
Yan yana dizdiğinizde yorucu ve bazen itici hale gelebilecek olan renkler, onları bir araya getirecek ara bir renk ile buluştuğunda her zaman güzel sonuç alırsınız.

Sarıyı ve Pembeyi mekanda ne kadar kullandığınız çok önemli. Herşeyin fazlası, sizi amacınızın dışına çıkaracaktır ama az; çok olabildiğinde, sarı ve pembenin yarattığı etki de çok keyifli olur.

İçmimar Funda Pekkutsal Karakuş
rengezadesign@gmail.com
back to top