3 Oda 1 Salonu Olanlar


3 Oda bir salonu olanlar sizlere sesleniyorum. 

3 odadan birinin adı çalışma odası diye o odada çalışmak zorunda değilsiniz. Mutfakta yemek masanız var diye, kucağınıza bir tepsi alıp en sevdiğiniz belgeseli salonda izleyemeyeceğiniz anlamına gelmiyor. Nereye yöneleceğimizin yolunu şaşırtan kaygılar arasında, sadece birileri, muhtemeldir ki aile üyeleri bizlere bir yaşam modeli öneriyor diye o kalıba uymak zorunda değilsiniz. Yeni bir hayat, yeni bir yaşam modeli, kendi kriterleriniz ile oluşacak. Kendinize fırsat tanıyın. Kendinizi yaratmanın fırsatını, kendinize tanıyın. Bastırılmış duygularınız ile yüzleşin. Göreceksiniz ki, yaşadığınız evin şeklini değiştirmek ilk yapacağınız şey olacak.

Yatağınızın altında korkunç canavarlar olmadığını öğrenmek için kaç yaşındaydınız bilmiyorum ama olmadığını anlamak için sonunda yatağın altına sık sık bakmak zorunda kalmadınız mı ?


Şimdi başlayın ve hayatınızı değiştirmek için blokajlarınızın üzerine gidin. Salonunuzun kapılarını açın. Salonda koltuğun üzerinde atıştırın. Pijama yerine eşofmanlarınız ile uyuyun, gecenin körü verilen belgeselleri gece televizyon izlenmez kurallarını aşarak izleyin ve öğrenmenin zaman sınırını aşın. Köpeğinizin arada bir koltuklara çıkmasına izin verin. Ona sarılın ve birlikte uyuyun.Biraz muzurluk yapmaktan hiç zarar gelmez. Fakat sınırları aşmanın ve zarar görmeden bunu yapmanın keyfine de diyecek yok diye düşünüyorum… Ne dersiniz?

Sevgilerimle,
Funda Pekkutsal Karakuş
rengezadesign@gmail.com

back to top