Alışverişe Nasıl Başlayabilirsiniz?

Hımm.. En önemli sorudayız?

Herşeyi düşündüğünüzden emin misiniz? Tam olarak neyi alacağınıza, ne renk olacağına, ne zaman eve geleceğine, ne kadar ödeyebileceğinize karar verdiniz değil mi? :))

Alış ve verişin cazibesini bir kenara bırakırsak, ne alacağınızdan emin olmadan yola çıkıyorsanız, satıcıların oyuncağı olacaksınız demektir. Kendinize güvendiğinize eminim. Sözümü kişisel algılamayın lütfen. Ancak, çok sık düşülen tuzaklar ile ince ince dokunarak hazırlanmış bir ormana çıkmak üzere olduğunuzu birazcık düşünmenizi rica ederim.

Cazibeli, inanılmaz ödeme kolaylıkları olan ve neredeyse tam da sizin evde nasıl duracağını anlatan dekorlar ile size sunulmuş ürünleri almak üzere kapıdan çıkmaya hazırlanıyorsanız ya da hazırlanacaksanız, biliyorum içeri girmeyeceksiniz ama gardınızı alın. Başınız derde, kredi kartlarınız ise limit aşımına girmek üzere..

#Dekorasyon için alışveriş yapmanızı ve doğru karar vermenizi sağlayacaklara dair, "Top 10" listesini izninizle aşağıda sıralıyorum..

1. Herşeyi hemen aynı gün ve kısa sürede almaya çalışmayın.
2. #Perde ya da halı gibi, en son alınacak şeylerden ilk olarak başlamayın.
3. #Duvar rengi ya da yer döşemesi rengi seçmek için ilk adımı atarken, tüm bunları günün farklı saatlerinde denedikten sonra karar verin. #Renkler, günün ve mevsimin farklı zamanlarında, seçim yaptığınız yerdeki ışık değişimlerinde farklı sonuçlar getirir.
4. Unutmayın, dekorasyonu için alışverişe çıktığınız ve sonradan borçlarını ödeyeceğiniz yer sizin mekanınız. İçinde siz yaşayacaksınız. Başkalarının beğenilerini en sona bırakın. Buna satıcılar da dahil.
5. Yaptırımcı olun, satın alırken dediklerinizi yaptırmaya çalışın. Benzerini almayın. Tam olarak istediğinizi alın.
6. Tam olarak istediğinizi bulamadığınızda size zaman veriyorlarsa, gelmesi için bekleyin. Acele etmeyin. Sabırlı olun.


7. Ödeme kolaylığı kolay olan ile olmayan arasındaki fark nedeni ile, hayatınızın stili için değişime izin verecek şeyler satın almayın.
8. Alışverişe, vazgeçmeyeceğiniz şeyleri bilerek çıkın.
9. Alışverişe, asla almayacağınız şeyleri bilerek çıkın.
10. Kredi kartınızı ilk gün yanınıza almayın.

Devamı, sitemiz içindeki yazılarda olacak..

İçmimar Funda Pekkutsal
rengezadesign@gmail.com
back to top