Arka Oda Sizi Çağırıyor..

Evinizde gidilmeyen köşe neresi? ya da Evinizde gitmeyi hiç sevmediğiniz yer.. Mutlaka bir yer olmalı. Tık tık odası yaptığınız bir oda. Merdiven altı, arka balkon gibi..

Bugün size önerim, o yeri gidilebilir hale getirmeniz. Sadece dekorasyon açısından değil, Feng Shui'de gitmeyi sevmediğiniz yerler, karışık olan alanlar, hayatınızda akışı kolay olmayan olayları temsil eder ve varsa mutlaka o karışıklıkta vardır. Aslında ifade ettiği şey, sebep olduğu şey değil, ifade ettiği şey büyük bir sembolizm..

Feng Shui bir inanç meselesi değil. Artık bunu hepimiz biliyoruz.

Diyelim ki, bacaklarınızda biraz ağrı var. Açtınız baktınız varisleriniz kudurmuş.. kocaman damarlar, karışmış ve ne zaman olduğunu bilmediğiniz bir zamanda bir yere vurmuşsunuz da kılcal damarlarınız çatlamış gibi.. Birkaç gün takip ediyorsunuz ve bir doktor yakınınızı arıyorsunuz, telefonda açıklamaya çalışıyorsunuz. Gitmeye üşeniyorsunuz ya da paranız yok. Doktor çok yakınınız ve sizin sorularınıza sükunetle ve sabırla yanıt vermeye çalışıyor. Ama sonunda da diyor ki;"Gel bir göreyim, uzaktan bir anlamı yok. Bakmak ve muayene etmem lazım"..

Bacağınızı tek başına oraya gönderemezsiniz. Gitmezseniz de çözümü bulamazsınız.

İşte arka odanız bu doktora götürülmeyen bacak gibidir. İyileşmesi için üzerine eğilinmesi ve ilgilenilmesi gerekli bir konudur. Başka şeylerin habercisi olabilir ve tedavi edildiğinde sadece kendisi tedavi edilmekle kalmaz, habercisi olduğu başka sıkıntıları da size çözdürür.

Feng Shui, tek başına bir odanın tedavisi ile pek çok şeyi aşabileceğiniz bir disiplindir. Bu durumda size tavsiyem, bugün o hiç gitmeyi sevmediğiniz odanıza koşun. Işıkları açın. Yoksa ışık alın gelin. Aydınlık bir halde, derin bir nefes alın ve hayatımdaki bilmediğim o şeyi tedavi ediyorum diyip hemen çalışmaya başlayın. Toparlanın. İş çok gibi görünüyürsa da vazgeçmeyin. Yılmayın ve sakın peşini bırakmayın. Bütün eve yansıyan inanılmaz bir temizlik ve inanılmaz gelişmeler yaşayacaksınız.

Size kolay gelsin diyorum.


Sevgilerimle,
İçmimar Funda Pekkutsal
rengezadesign@gmail.com
back to top