Durmuş Saat

Bugün size, özellikle umutsuzluğa düştüğünüz anlar, umutsuzluğa düşülen anlar için yazıyorum.
Umut kelimesi ile başlayan ve tam gülümsetecekken, "suz" eki ile, bunun aslında olmadığı bir anı fark ettiren bu kelime moral bozuyor. Söylemesi bile içinden çıkılmaz yapıyor insanı.Bir anlığına öyle hissediyorsunuz.

Şifa çalışmaları yapılırken, iyileştirme çalışmalarında özellikle, "Hasta olmamayı seçiyorum" yerine "Sağlıklı olmayı seçiyorum" gibi olumlamalarla yol alırız.

Birinci halde, hasta ve olmamak gibi iki olumsuz durumdan bahsedilirken, bu durum kişinin zihnine içerden olduğu kadar, dışarıdan da sözlerle telkin edilir. Olumsuzlama içinde olumsuzlama ile kişi zihinsel ve dolayısı ile ruhsal olarak çok zorlanır. Esas sıkıntı, bu durumu, kendi kendine telaffuz ederken, iyileştirme çalışmasını geriletmeye kendi elleriniz ile araç olmaktır.
Umutsuzluk kelimesini söylemeyi tercih etmiyordum, ancak tüm bu satırları söylemek için söze bu şeklide başladım. Şimdi düzeltelim;

Bugün size özellikle umutlanmanın gücünü hatırlatmak için yazıyorum.

Doğa sistematiktir.Kendine ait bir düzeni vardır. Kanunları, kuralları, ritimleri, döngüleri vardır. Bir döngünün içindeki tüm aşamalar birbirini sabırla bekler. Her bir aşama, kendi süresini tamamlayana kadar bütün çabasını sunar. Bir sonraki zaman dilimi yani bir sonraki aşamanın gerçekleşmesi için yapılması gerekenleri yapmak üzere görevini tam olarak gerçekleştirir. Bu kanunları koyan, Feng Shui'nin de temel aldığı, içinde bulunduğu güneş sisteminin döngüleridir. Doğum da benzer döngülere dayanır. Doğum döngüsünün, Ayın hareketleri ile ilgisi vardır. Bir tavuğun ya da bir insanın doğum döngüsünde, içinde bulunuduğumuz güneş sistemindeki cisimlerin, dünyanın dönüş ritminin, güneş ile olan ilişkisinin direk bağlantısı bulunmaktadır.

Umut, vazgeçmek, tükendiğini hissetmek gibi değerler, duygusal etkinlikler olarak doğanın parçası olmayan ve insanların deneyimlediği, iyileştirilebilir bir değerdir. Güneş sisteminden bağımsız hareket eder. İçinde bulunduğu sistemde yaşayan insan, döngülerin geçişleri içinde tek sabırsızlık gösteren varlıktır.

Varlık olarak çok özel olan insanın tabiatındaki en büyük,en zorlayıcı ve aynı zamanda kendisini en özel varlıklardan biri yapan seçme kabiliyetidir.

İnsan mutsuzluğu da mutluluğu da, umutsuzluğu da, umudu da seçebilir.

Tekrar eden yanlışlar, hayatımızda kalıcı ve uzun süre içinden çıkılmayan sorunları hem yaratır, hem de kaderimizmiş gibi zannettirir. Yaptığımız tekrarlar, üzerimizi örter ve altından hiç kalkamayacakmışız gibi hissederiz.

Şimdi bunca sıkıntılı sözden sonra, başka şeyleri söyleme zamanı.

Karakter; kaderdir.
Karakteriniz değişirse, kaderiniz değişir. Siz değişmeye çalışırsanız, evet bunu başarmanızdan değil, değişmeye çalışmanızdan bahsediyorum, sadece değişmeye çalışırsanız, ömrünüz boyunca hiç fark etmediğiniz yardımcı enerjilerin hayatınız tam da sizin ihtiyacınız olduğu yerde var olduğunu fark edersiniz.

Değişmeye çalışmak, şu çok sevmediğimiz "umutsuzluk" değerini ortadan kaldırır.Umut, değişmeye çalışmak ile küllerinden yeniden ve yeniden doğar. Her doğumu, değişime dair karşı çıkanlara karşı sizi güçlendirir, vazgeçmez ve yolunuzda ilerlemeye devam edersiniz.

Sihirli bir öneri istiyorsanız, ya da şöyle söyleyebilirim; sihirli birşeyler olsun istiyorsanız, ister inanın ister inanmayın, bütün sihir sizde. Bunu söylemekten bıkmayacağım. Tabi ki, sizin de dinleme izninizle..

Siz kendinize dair geleceği gerçekleştirme gücünü fark ettiğinizde, umudun olmadığı bir zamanı yaratan herşeyi ortadan kaldıracak ve bütün yaratılışın size ne kadar çok destek olduğunu fark edeceksiniz, deneyimleyeceksiniz.

Karşı koyan güçler yoluna devam etmeye çalışırken, sizin inancınız, sizin ve bütün dünyanın kaderini değiştirecektir.

Funda Pekkutsal diyor ki bugün sana;
" Sevgili Sihirli Öneriler Dostları, derler ki; "Durmuş bir saat bile günde iki kez doğruyu gösterir"... Hiç birşey yapmadığınızı düşündüğünüzde bile birşey yapıyorsunuz. Eylemsizlik mümkün değildir. Bunu kalıcı, gülümseten, mutlu eden değerlere dönüştürmenin en güzel hediyesi, önce sizin gülümsemenizdir ve bunu yine siz sağlayacaksınız. Lütfen kendinize güvenin. Umut;, siz hayatın size inandığı kadar, kendinize inandığınızda doğmuş olacak. Hemen şimdi. İlk kıvılcımı ile.. Sonra değil, yarın değil.

Şimdi doğacak. "


Sevgilerimle,
İçmimar Funda Pekkutsal
rengezadesign@gmail.com 
back to top