Onlara Oda'dan Başka Şeyler de Verebiliriz..

Çocuk odaları, herkesin çocukluklarını, yani bir daha asla geri gelmeyecek olan kendi geçmişlerini yaşayacakları yer. Doğurduğumuz, geleceği hakkında endişe ettiğimiz, kah hakkını verdiğimiz, kah vermediğimiz çocukların hepsinin daha şimdiden bir hikayeleri var. Bizim yüzümüzden. Onlara verdiğimiz dünya nedeniyle.

İçmimarlık ile ilk tanıştığımdan beri, eşyaların ardında taşıdıkları ve onların o şekilde kullanılmalarının geri planında olan şeyleri önemsedim hep. Çocuk odalarına bakınca da, hiç bir zaman sadece mobilyalara dair izlenim edinmedim. Her eşyanın hikayesi farklı. Onu kullanandan ötürü.

Aşağıda pek çok çocuk göreceksiniz. Kimi gülümsümyor, kimi ağlıyor, kimi şanslı, kimi şanssız.. Ama hepsi gelecekteki "Biz" gibilerin geçmişi. Sadece şimdilik !! çocuklar. Bir gün büyüyecekler.

Bu yüzden bir çocuk, bir bebek, bir genç odasının nasıl olduğu çok önemli. Öneminin büyüklüğünü resimler ve onların hikayeleri anlatabilir belki. O nedenle, bu yazıda oda fotoğraflarından çok onların fotoğraflarını paylaşmak istedim. Eminim onlara odadan daha fazla şey verebiliriz.


Sevgilerimle,
İçmimar Funda Pekkutsal
rengezadesign@gmail.com 


back to top